Na dachu

Modne i coraz bardziej popularne stają się tarasy na dachu, tworzące nowy rodzaj rozumienia przestrzeni mieszkalnej, poszerzające strefę komfortu. Powiększanie przestrzeni mieszkalnej, zwłaszcza w gęstej zabudowie szeregowej, lub na posesjach z małymi działkami 2-4 ar jest coraz bardziej widoczne. Można to łatwo ale juz raczej nie tanio wykonać budując dachy zielone a w nich nasadzenia roślin i zaimplementowany taras lub tarasy.

Powierzchnie dachów płaskich jeszcze do niedawna były traktowane jako miejsce nie do wykorzystania, tylko takie, które należy remontować i dbać by nie przeciekało, chroniąc całą budowlę. Idea dachów otwartych, zielonych dzięki kreatywności nowej generacji architektów trafiła na podatny grunt poszukiwania nowości.

Tarasy na dachu w otoczeniu zieleni to niezwykle eksponowane i efektowne rozwiązanie. W nowych budynkach dachy i daszki są specjalnie zaprojektowane do tych celów a w starczych budynkach jest potrzeba adaptacji dachów płaskich, dachów na częściach garażowych, przybudówkach, dorobienia wyjść na taras, balustrad i ograniczeń zabezpieczających wypadnięcie. Projekty tarasów na dachach przyciagają zawsze większą uwagę i zainteresowanie bowiem, co naturalne posiadając taki typ tarasu powiększamy automatycznie nasz dom o coś ekstra. O pomysłach budowy tarasu z basenem i ogrodem na dachu nie wspominając.  

 


Wykonawca tarasów &nb..

Wykonawca tarasów  i balkonów - firma RB Zbigniew Rosiek

Zobacz jak zbudować taras?

tarasy drewniane Warszawa

tel. 604 260 209 

Konstrukcja dachu zielonego..

Konstrukcja dachu zielonego pod taras

Jak zrobić taras na dachu

Uszczelnienia tarasu zielonego

Warstwy na tarasie dachowym