Remonty

Dobry taras - chwalimy to miejsce w domu i przyzwyczajamy sie do niego dzięki atmosferze odpoczynku, kontakcie z naturą i swieżym powietrzem. 

Co jeśli nasz taras zapada się, na powierzchni gromadzi się woda w kałużach, pęka terrakota rozsychają się deski tarasowe, taras obłazi z lakieru czy farby. Nie dodade to uroku tej budowli ogrodowej ani nie nastraja do wypoczynku. Taras wymaga reperacji lub remontu! 

Najczęstsze usterki i wady użytkowe tarasów

Główną przyczyną konieczności dokonania remontu tarasu jest zwykle wadliwe przygotowanie podłoża lub wykonanie go bez znajomości sztuki budowania tarasów, galerii, czy balkonów. Wady wykonawcze lub błędy w amatorskim zaprojektowaniu tarasu mogą spowodować, że ta budowla, konstrukcja, narażona stale na zmienne czynniki pogodowe, mróz, upał, deszcz, wilgoć, w szybkim tempie zacznie się degradować. 

Źle wykonany podkład ziemny, nieubite podłoże, brak izolacji spowodują zarówno w przypadku tarasów betonowych jak i drewnianych uszkodzenia powierzchni a co za tym idzie zmiany w wyglądzie i utrudnienia w użytkowaniu. Odpadające płytki tarasowe, dziury w powierzchni tarasu, dyndające deski, niebezpieczne schodki, stopnie tracące oparcie to efekt uszkodzenia rusztu, konstrukcji nośnej tarasu. 

remonty Warszawa

Rzadko kiedy uszkodzenia mają przyczynę w materiałach, choć zdarza się że przy samodzielnym montażu dobiera się materiały, które są tanie ale niekoniecznie bedą trwałe. Użycie nieodpowiednich wkrętów, może spowodować uszkodzenia drewna takie, które przyspieszą jego degradację. Zepsują efekt wizualny i przyczynią się do szybszego popsucia tarasu.

 

Reperacje

Wykruszające się fugi, odpadające płytki, przemakanie tarasu do pomieszczeń znajdujących się pod tarasem to widome sygnały do naprawy tarasu. Drobne reperacje nie zastąpią zwykle remontu ale niekiedy przedłużą żywotność budowli i zabezpieczą doraźnie konstrukcję. Wykonujemy drobne reperacje tarasów, niwelujemy uszkodzenia w pokryciu płytkami, uzupełniamy deskowanie, wykonujemy renowację lakierem, farbą do drewna, bejcowanie, cyklinowanie, przekładki deskowania. W ramach drobnych napraw wykonujemy także miejscowe izolacje i uszczelnienia. 

 

Naprawa czy wymiana tarasu

Jeśli stan uszkodzeń i skutki są już spore zawsze rekomendujemy remont tarasu. Wynika to z budowy tarasu, zarówno betonowego, posadowionego na gruncie jak i posadowionego na pomieszczeniach uzytkowych. Taras jest wykonywany w całości integralnie i wielowarstwowo. Od podłoża z odpowiednim odprowadzeniem wody, przez hydroizolację, która nie może zawierać choćby minimalnych przecieków do warstwy wierzchniej. Dlatego w przypadkach przeciekania nie warto "łatać" miejscowo powierzchni lecz trzeba zerwać wszystkie warstwy tarasu i wykonać go od nowa. 

Przy tarasach drewnianych lub z desek kompozytowych wymiana tarasu zamiast naprawy zdarza się bardzo rzadko, praktycznie wtedy gdy drewno straci swoje estetyczne walory.

 

Koszty remontu

Temat ceny wykonania remontu jest uzgadniany zazwyczaj przed podpisaniem umowy na wykonanie takiej usługi. Uchroni to nas przed niezaplanowanymi wydatkami oraz zweryfikuje znajomość sztuki budowania czy  też bardzie remontowania tych części budynku lub posesji. Cennik realizacji ( który najlepiej jeśli jest dołączony do umowy w formie aneksu ) zawiera agendę remontu czyli specyfikację cen usług remontowo-budowlanych oraz specyfikację cen niezbędnych materiałów. Doświadczona ekipa remontowa zna wszystkie etapy demontażu, rozbiórki, skuwania, rozcinania elementów starego tarasu, jak również niezbędne do wykonania renowacje i zabezpieczenia. Z tego wynika fakt, że jeśli w specyfikacji cenowej materiałów, brakuje pewnych artykułów budowlanych, wówczas można poddać w wątpliwośc fachowość wykonawcy.

Zawsze po określeniu kwot jakie wydamy na prace naprawcze warto porównać je z wartością wykonania nowego tarsu wg. nowej technologii i projektu. Jeśli te wydatki są porównywalne wtedy lepszym rozwiązaniem jest wybudowanie całkiem nowego. O ile oczywiście pragniemy cokolwiek zmieniać w naszej architekturze ogrodowej.

Rękojmia i gwarancja

Jako firma z kilkudziesiecioletnim doświadczeniem w branży budownictwa, dekarstwa, elewacji, remontów, dajemy standardowo 2 letnie rękojmie i gwarancje na wykonane prace budowlane: dekarskie, tarasowe, uszczelnieniowe, izolacyjne, dociepleniowe, elewacyjne. Oba te zobowiazania są udzielane pisemnie w formie podpunktów w umowie.

 

Zobacz umowa na wykonanie remontu dachu i tarasu PDF.

 

Zobacz też kalkulator kosztów remontu/budowy  

 

 

 

 

 

 

Wykonawca tarasów -..

Wykonawca tarasów - firma RB Zbigniew Rosiek

remonty tarasów Warszawa

tel. 604 260 209