Weranda

Stylowe werandy są od dawna docenianą przestrzenią w polskich domostwach. Dawniej ganek, weranda witały domowników i gości przed głównym wejściem, były miejscem do porozmawiania z przechodzącymi obok domu sasiadami. Werandy buduje się zarówno od frontu budynku jak i od jego zaplecza. Rozmiarowo są one determinowane przez szerokość i długośc budynku lecz oczywiście możliwe są także inne rozszerzenia. 

Cechą charakterystyczną tych osobliwych tarasów jest przyległość do budynku oraz zadaszenie, podparte na słupach. Zadaszenie, co oczywiste musi nawiązywać do pokrycia dachowego budynku i stanowi jego naturalną kontynuację jesli chodzi o wygląd ale przede wszystkim  odprowadzenie wody i śniegu z dachu.

Werandy są często podniesione nad poziom gruntu i z tego tytułu wchodzi sie na nie po schodkach. Sama płaszczyzna podestu, wykonana z desek drewna naturalnego lub coraz częściej z desek(paneli) kompozytowych, jest ograniczona balustradami. Balustrady powinny mieć szerokie poręcze podparte tralkami lub innymi elementami modułów balustrady.

Dzisiaj weranda-taras wychodząca w ogród, jest miłym dodatkiem do komfortowego mieszkania, a gdy sprytnie zagospodaruje się przestrzenie między słupami, zamykając je przezroczystym tworzywem, możemy uzyskać zimowy taras. Zatem weranda może być użytkowana przez cały rok.  

Zadaszony taras-weranda

Wykonawca tarasów i..

Wykonawca tarasów i werand - firma RB Zbigniew Rosiek

tarasy drewniane Warszawa

tel. 604 260 209